زبانه ۱

آب   جامعه، اقتصاد و اکولوژی را به هم پیوند می­ دهد.

بحران آب به عنوان بزرگترین معضل کشور، منطقه و جهان نیازمند اقدامی عاجل از سوی مسئولان می باشد؛ چنان که اگر اقدامی در جهت رفع آن صورت نپذیرد، در آینده ای نزدیک شاهد بر هم خوردن تمامی مناسبات اجتماعی، سیاسی، امنیتی، اقتصادی، بروز درگیری های جدی و جنگ های متعدد منطقه ای خواهیم بود.

زبانه ۲

* روش تولید آب در سامانه .SATJCo:

طبق آمار سازمان ملل، میزان مصرف جهانی آب در طول ۵۰ سال اخیر، سه برابر شده است. ۷۰ درصد کره زمین را آب پوشانده است اما این آب با آن­چه ما کمبود آن را حس می­ کنیم، فرق می­‌کند. تنها ۳ درصد از آب کره زمین برای نوشیدن، استحمام، مصارف کشاورزی و صنعتی مناسب است (همان چیزی که به آب شیرین معروف است) و از این میزان نیز، دو سوم آن در یخچال­‌های قطب شمال و جنوب موجود است.

از این آمار مشخص می‌­شود که فقط یک درصد از آب کره زمین برای ما به راحتی قابل استفاده می­ باشد و باقیمانده نیازمان را می­ بایست با استفاده از منابع ۹۷ درصدی دیگر و با صرف هزینه‌های بیشتر تأمین نماییم.

در کشور ما نیز اقداماتی اندک جهت تأمین آب از منابع مختلف صورت گرفته است. یکی از این منابع که پژوهش و فعالیت­ های اجرایی چندانی در راستای آن صورت نپذیرفته است، استفاده از رطوبت هوا می ­باشد.


زبانه ۳

* مزایای سامانه .SATJCo نسبت به دستگاه های فراگیر اسمز معکوس (RO):

1) عدم وابستگی به اختلاط آب ورودی (مانند اختلاط نفت و یا سایر مواد با آب)

۲) عدم وابستگی سامانه به میزان شوری آب

۳) عدم وابستگی به مواد معلق، باکتری، جلبک­ها و … (عدم تأثیر پذیری از کشند سرخ)

۴) نیاز به انرژی مصرفی بسیار کم

۵) عدم نیاز به پیش تصفیه آب ورودی

۶) ظرفیت تولید بسیار بالا

۷) تعداد مراحل تصفیه بسیار کم

I’ve learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel.

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست